Види та типи підшипників, ціни, критерії вибору

Підшипники є механічними збірними вузлами, які встановлюються в різні рухливі конструктивні елементи. Завдяки їм здійснюється обертання, кочення або лінійне переміщення. Фактично сьогодні жоден механізм не обходиться без підшипників. Розглянемо підшипники, види цих виробів, критерії, за якими вони обираються.

Підшипники: види пристроїв

Конструкції вузлів розрізняються за призначенням, конфігурацією, технічними характеристиками, залежно від цього й застосовуються різні види підшипників. Існують дві основні категорії: кочення й ковзання. Перші являють собою вироби правильної круглої форми, в центрі яких знаходиться отвір. Це внутрішнє кільце, в якому є доріжка кочення. У ній рухаються певні елементи – кульки, ролики. Також конструкція підшипників кочення передбачає сепаратори, що утримують і направляють ці елементи. Зовнішня частина деталей – це кільце, в якому також є доріжки.

Особливість підшипників кочення – створення меншого опору й сили тертя, завдяки чому вони використовуються часто. Їх розрізняють за:

  • призначенням;
  • розмірами кілець (внутрішнього, зовнішнього);
  • діаметром отвору;
  • розмірами кульок;
  • матеріалом виготовлення.

Фактично сьогодні жоден механізм не обходиться без підшипників. Розглянемо підшипники, види цих виробів, критерії, за якими вони обираються.

Ви можете подивитися підшипники у Львові, каталог пропонує їх у різних розмірах. Різновид кочення має різні типи, залежно від використовуваних варіантів тіл обертання. Вони бувають:

  • кулькові;
  • роликові;
  • голчасті.

Кулькові ж варіанти з'явилися раніше, але застосовуються вони до цих пір. Їх конструкція передбачає наявність металевих кульок, розташованих у доріжках кочення. Такі вироби прості, але надійні, довговічні. Їх не потрібно часто змащувати. Вони відмінно працюють на невеликих оборотах. Однак із великими оборотами справляються складніше.

Замість кульок в підшипниках можуть використовуватися ролики у вигляді циліндрів або конусів. Такі вироби більш стійкі, тому вставляються у великогабаритні деталі. Конусні ролики – сучасна розробка, яка поки застосовується рідко. Проте ця конструкція дуже ефективна, оскільки під час руху елементи не прослизають

Підшипники з голчастими елементами подібні роликовим, але їх тіла обертання не мають дуже маленький діаметр. Через це вони асоціюються з голками. Особливість конструкції– сепараторів, потребують багато мастила. Ці вироби можуть витримувати великі швидкості, що є їхньою перевагою. На нашому сайті пропонується каталог роликових підшипників, в якому ви знайдете всі види конструкції.

Всі види підшипників кочення мають наступні плюси:

  • відсутність нагрівання металу через низьку силу тертя;
  • великий асортимент, хороша замінність;
  • маленькі осьові розміри;
  • немає потреби у великій кількості мастила;
  • невисока вартість.

До недоліків можна віднести підвищену сприйнятливість до вібрацій і ударів. Це основні причини, за якими підшипники кочення виходять із ладу. Також мінусом даних виробів є їх непристосованість до високих швидкостей.

Друга категорія виробів – підшипники ковзання. Вони являють собою сталевий корпус, надітий на втулку. Між елементами є зазор, в який надходить мастило. Воно виконує наступні функції:

  • охолоджує поверхні, що труться;
  • знімає силу тертя;
  • запобігає іржі;
  • захищає від забруднень.

Якщо мастила буде недостатньо, металеві поверхні сильно труться одна об одну, нагріваються, це стає головною причиною їх поломки. Але наявність мастильного матеріалу й відсутність тіл обертання допомагає цьому виду підшипників добре справлятися з великою швидкістю, вібраціями. Будь-який підшипник ковзання купити можна в нашому магазині.

Існує підвид підшипників – корпусні вироби. Вони застосовуються у спеціальних вузлах, основною частиною яких є чавунний корпус. Іноді він виробляється з інших матеріалів. У ці вузли може вставлятися відразу кілька підшипників, які встановлюються на втулку або вал. Вони захищаються ущільнювальною системою і оснащуються пристроєм для змащення. Корпусні підшипники у Львові пропонується купити різних варіантів.

Ще один тип підшипників кочення і ковзання – лінійні. Вони створені для того, щоб забезпечити поступальне переміщення. Призначення цього виробу – здійснювати напрямок осі, штанги або вала в паралельній площині. Лінійне переміщення характеризується невеликим тертям, високою точністю.

Лінійні підшипники у Львові пропонуються в різних видах:

  • кулькові;
  • телескопічні;
  • рейкові.

Конструкція напрямних лінійного виду включає два елементи: той, по якому відбувається рух, і той, який по ньому пересувається. Зазвичай рух виконується по валу, рейці або гвинту, а переміщення здійснює каретка або втулка.

Лінійні підшипники, ціна яких вказана в каталозі, незамінні в роботі певних механізмів, для яких взагалі не підійдуть інші види. Вони експлуатуються на конвеєрному виробництві, верстатобудуванні, виготовленні обладнання для пакування. Не обходиться без них така сучасна галузь, як робототехніка. Крім того, вироби лінійного типу мають ряд переваг: легко встановлюються, змащуються, довго служать.

Підшипники – каталог і вибір

Щоб купити потрібні підшипники, необхідно знати основні критерії вибору. Слід враховувати такі параметри:

  • швидкість обертання;
  • час роботи;
  • рівень вібрації;
  • максимальне навантаження;
  • температуру робочого середовища.

Розглянувши підшипники каталог, ви побачите, що у кожного виробу є свої показники. Головне – правильно визначитися з тим, в яких умовах вони будуть працювати. Якщо це поступальне переміщення, потрібні лінійні підшипники, купити які ви зможете в нашому магазині.

Для великих швидкостей і точного балансування краще купувати вироби виду ковзання. Слід враховувати діаметр вала, на який будуть встановлюватися підшипники. Для цього потрібно звертати увагу на розміри кілець. Важливий параметр – матеріал виготовлення. Щоб працювати за умов високої температури, підшипник повинен бути зроблений із термостійкої сталі.

У нашому магазині пропонується в асортименті підшипник Львів, ціни вас приємно здивують. Широкий асортимент дозволить вам знайти те, що потрібно. Знайомтеся з каталогами і залишайте заявку. Гарантуємо, що покупка виявиться вигідною.

Види та типи підшипників, ціни, критерії вибору